Özgeçmişi

Doğduğu topraklara, memleketine âşık bir adam…

1978 Yılında Tokat merkeze bağlı Büyükbağlar Köyü’nde doğan İlker BEKLER, çalışmanın en büyük kıymet olduğunu hayatının baharında tecrübe etti.

İlk, orta ve lise tahsilini Tokat’ta tamamlayan İlker BEKLER, 1999 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri (Harita) Mühendisliği bölümünden mezun olarak gönlünü verdiği memleketine geri döndü.

2006 Yılına kadar Turhal’da serbest Harita Mühendisi olarak görev yapan İlker BEKLER 2004 yılında siyasete adım atarak AK Parti Turhal Belediye Meclis üyesi aday adayı oldu.

2006 Yılında Turhal Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde Harita Mühendisi olarak gece-gündüz demeden görev yapan Bekler, bir yandan da siyasetteki tecrübesini artırarak AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürüterek Siyaset Akademisini tamamladı.

2017 Yılında Turhal Belediyesi’nde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü görevine yükseldi. Yaratılanların en şereflisine duyduğu saygının gereği, gözünü budaktan sakınmadı ve sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.

Bem-Bir-Sen Üst Kurul üyeliğini de ifa eden İlker BEKLER, Bem-Bir-Sen Tokat Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu üyesiyken, AK Parti Turhal Belediye Başkan Adayı oldu.

Hak uğruna; saygıyla, severek, gönlünü kaptırarak tüm Turhal’a güllerini saçan gönül adamı İlker BEKLER, 2019 Yerel Seçimlerinde Turhal Belediye Başkanı oldu.

Evli ve 2 Çocuk babasıdır.

" Turhal Seninle Güzel "

Oluşturulma Tarihi : 02.04.2019