SEMT SAHALARININ AÇILIŞI YAPILDI

Turhal Belediyesi ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığının katkılarıyla yaptırılan Gaziosmanpaşa Ortaokulu Semt Sahasının açılışı gerçekleştirildi.

Törene Turhal Belediye Başkanı Yılmaz BEKLER, Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil GÖÇER, AK Parti Turhal İlçe Başkanı Abdullah AY, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet YILDIZ, Protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Semt sahasının açılışı için Gaziosmanpaşa Ortaokulu'nda düzenlenen törende konuşan AK Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer, çocukluğunda top oynadıkları sahaların tozlu ve çamurlu olduğunu ifade ederek; "Bu çocuklar güzel sahalarda, tertemiz pırıl pırıl sahalarda oynasınlar dedik. O yüzden imkânları zorladık Allah'a şükürler olsun önemli bir miktar para kaynağı bulmak suretiyle Turhal'ımıza aktardık. Belediye başkanımız da o kaynakla spor sahalarını yaptırdı ve bu gün açılışını yapıyoruz. Biz ancak hizmet etmekle mutlu oluyoruz." diye konuştu.

Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, "Açılışını yapacağımız sahaların toplam bedeli 1 milyon 300 bin lira. Ancak merkezi yerlerde yapıyorlar. Ama sizin belediye başkanınız kenar mahallelere ve okul bahçelerine yaptırdı. Çünkü en fazla mağdur olan yerler bizim kenar mahallelerimizdi. Biz hizmeti kenar mahallelerimizle buluşturduk." ifadelerini kullandı.

Semt Sahasının açılışı sonrası çocuklar bayrak koşusu, engel atlamanın sonrasında Başkanımız BEKLER ve Milletvekilimiz Celil GÖÇER çocuklarla futbol müsabakası yaptılar. Oluşturulma Tarihi : 10.04.2017