EVLERE TEMİZLİK HİZMETİ BAŞLADI

Turhal belediyesi bakıma muhtaç yaşlı ailelere evde temizlik hizmeti sunmaya başladı.

Turhal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından 60 yaş üzeri, bakım aylığı almayan ve kendisine bakacak kimsesi olmayan yaşılar için evde temizlik hizmeti sunulmaya başlandı. Temizlik hizmeti kapsamında evin camları siliniyor, perdeleri yıkanıyor, mutfak tezgahı temizleniyor, halılar süpürülüyor, tozlar alınıyor.

Çevlikler Mahallesi'nde tek başına yaşayan Nesibe Çiğdem'in (76) evinde, Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli tarafından temizlik yapıldı.

Turhal Belediye Başkanı Yılmaz BEKLER temizlik çalışmalarını yerinde görmek için Çiğdem'i evinde ziyaret etti.

Başkanımız BEKLER, yaptığı açıklamada, 60 yaşın üzerinde olan ve kendisine bakacak kimsesi olmayan, emekli maaşı bulunmayan aileleri tespit edip evlerinde temizlik hizmeti verdiklerini belirterek, "Ayda bir defa olmak üzere evlere iki tane temizlik görevlisi personelimiz geliyorlar, ev temizliğini a'dan z'ye yapıyorlar. Şu anda ihtiyaçlı aileleri tespit ediyoruz. Tespit ederken de halkla ilişkiler müdürlüklerimiz ve muhtarlıklarımız bize yardımcı oluyor." dedi.

Çiğdem ise "Ona, buna yalvarıyordum. Şunu şuradan gelin de kaldırın diyordum. Gönlü olan geliyordu, olmayan gelmiyordu. Yapamıyordum. Tek başıma hiçbir şey kaldıramıyorum. Allah herkesten razı olsun." diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 13.04.2017