15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ANILDI

Turhal’da "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolaysıyla anma programı yapıldı.

Demokrasi Şehidi Polis Memuru Ferhat KOÇ Anıt Mezarının Açılışı yapılarak Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından vatandaşlara yemek ikramı yapıldı. Programda konuşma yapan Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER; “Bugün 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün sene-i devriyesi Devletimiz tarafından bugün milli birlik ve şehitler günü olarak kutlanma kararı alındı. Bu vesile ile bizde Turhal’da yöneticiler olarak bir takım etkinlikler düzenledik. İlk etkinliğimiz ayın 11‘inde Şehit Ferhat KOÇ kardeşimizin kabri başında dua ile başladık. Aynı gün öğle namazına müteakiben şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutuldu ve helva dağıtıldı. Biliyorsunuz Turhal ve köylerinde bir tane 15 Temmuz Şehidi var o da bizim ve sizlerin kardeşi Ferhat KOÇ, kardeşimizin anıt açılışını dualarla gerçekleştirdik.”dedi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 1. yılında yürüyüş düzenlendi. Belediye önünde toplanan vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla Abdullah Gül Parkı’na kadar yürüdü. Demokrasi Nöbetimiz Abdullah Gül Parkı’nda devam etti. Program Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından Sela okundu ve Necmettin NURSAÇAN’la 15 Temmuz Sohbeti yapıldı.

Konuşma yapan Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER;  “15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün sene-i devriyesinde Turhal’da öncelikle bugün harika bir şekilde katılım gösterip ellerinizde bayraklarla muhteşem bir kalabalığı toplayıp yürüyüşü gerçekleştirdikten sonra demokrasi meydanında bu mahşeri kalabalığı oluşturduğunuz için herkese ayrı ayrı yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Siz varsanız biz de varız. Siz arkamızda dik durursanız bizler asla boynumuzu eğmeyiz. Şehitler sizin aranızdan çıktığınız kadar bizim de yüreklerimizden çıkıyor. Ellerimiz gönüllerimiz ve yüreklerimiz buluştu. Hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

Oluşturulma Tarihi : 15.07.2017