BAŞKANIMIZDAN ŞEHİDİN KARDEŞİNE BÜYÜK JEST

Turhal Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, geçen yıl Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Enes Pelit'in kardeşinin düğünü için makam aracını tahsis etti.

İlçemiz Kayacık Mahallesi'nde şehidin baba evinde yapılan düğünde, Zülkarneyn Pelit ile Neslihan Olgun çifti için makam aracını gelin arabası olarak süsleten Başkanımız BEKLER, direksiyona da kendisi geçti. Şehidin babası Ahmet ve kardeşi Zülkarneyn Pelit ile Kalaycık köyüne doğru konvoy halinde yola çıktı. Gelini köyünden alarak, makam aracıyla damadın baba evine getirdi. Damat Pelit, mutlu günlerinde yanlarında olduğu için Başkanımız BEKLER'e teşekkür ederek, "Düğünden önce kendisine davetiye bırakmıştık. Düğünümüze teşrif etti. Kulağıma 'Gelin arabası olarak makam aracımı yapmak istiyorum ve şoförlüğünü de kendim yapacağım' dedi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER’de bugün şehit ailesinin yanında olmak istediğini kaydederek, "Bu mutlu günlerinde özellikle makam aracını gelin arabasına dönüştürerek onlara jest yapmak istedim. Şehit kardeşi için kendi kullandığım arabayla gelini almaya gitmek benim fikrimdi. Özellikle hizmet etmek istedim." ifadelerini kullandı.

Oluşturulma Tarihi : 16.07.2017