NÖBET UĞUR IŞILAK’LA SON BULDU

Turhal’da "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri sanatçı Uğur Işılak'ın verdiği konserle son buldu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri bugün de devam edildi. 15 Temmuz destanı nedeniyle, binlerce vatandaş Cumhuriyet Meydanı'nı doldurdu.

Nöbete genç yaşlı, çocuk demeden her yaştan binlerce vatandaş katıldı. Meydana aileleriyle gelen çocuklar, anne ve babalarının omuzlarında bayrak sallayarak söylenen şarkılara eşlik etti.

Meydanı dolduran Turhallılarla olmanın bahtiyarlığını yaşadığını belirten sanatçı  Uğur Işılak, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne giden milyonları görünce çok duygulandığını söyledi. Işılak, "Tabi ilk aklınıza o köprüde şehit olan 34 kişi geliyor, bir yandan o köprüde şehit olanları aklımıza getiriyoruz ama her şeyden önemlisi can dostum, can abim Erol OLÇOK'un şehit edilişi aklıma geldi. Bir yandan acı yaşıyoruz, bir yandan 15 Temmuz'u milli iradenin tüm gücüyle tecelli ettiği bir zafer olarak kutlamak hakkımızdır diye düşünüyorum" dedi.

Türkiye'de dört tane darbe çıkmasına rağmen milletin karşı çıkmamasının liderlik ruhuyla ilgili olduğunu belirten IŞILAK,  Recep Tayyip ERDOĞAN'ın liderliğinde darbenin başarısız olduğunu kaydetti.

Konser sonunda Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER sanatçı IŞILAK'a hediye verdi.  15 Temmuz hain darbe girişiminden bahseden Başkanımız Yılmaz BEKLER konuşmalarıyla duygu dolu anlar yaşattı. Nöbet, konserin ardından sona erdi.

Oluşturulma Tarihi : 17.07.2017