FESTİVAL’E GÜREŞ VE OKÇULUK YARIŞMASI DAMGA VURDU

21. Kocakavak Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Türk Okçuluğu Yarışması ile Yıldızlar Türkiye Karakucak Şampiyonası güreşleri yapıldı.

Turhal Belediyesi’nin düzenlediği 21. Kocakavak Kültür ve Sanat Festivali kapsamında farklı illerden çok sayıda sporcunun katılımları ile Türk Okçuluğu yarışması düzenlendi. Başkanımız Yılmaz BEKLER; “Okçuluk yarışmasını neden bu festival içerisine aldık? Çünkü ok ve yay Türk tarihinde zaferler kazanmamızı sağlamıştır. Değerli hemşehrilerim Peygamber efendimiz (SAV) bir baba çocuğuna üç şeyi öğretmelidir diyor. Birincisi okuma yazmayı, ikincisi yüzmeyi üçüncüsü ise okçuluk ve atıcılık diyor. Bizde 21,yüzyılda stresten uzak kalmak için hüzün ve kederden uzak tutmak için yeniden geleneksel Türk okçuluğunu gençlerimizin özellikle gündemine taşıyoruz. Bizzat ben kendim gelecek sene yapılacak olan geleneksel Türk okçuluğunda görev alacağım. Şimdiden eğitimlerine başlıyorum. İnşallah sadece ben değil Turhal’da ilgi duyan herkese eğitimlere başlayacağız” dedi.

21. Kocakavak Kültür ve Sanat Festivali kapsamında ayrıca Yıldızlar Türkiye Karakucak Şampiyonası çekişmeli güreşlere sahne oldu. Türkiye’nin farklı illerinden gelen çok sayıda sporcunun yarıştığı şampiyonaya vatandaşların ilgisi büyük oldu. Turhal Belediye Başkanı Yılmaz BEKLER; böylesine büyük ve güzel organizasyona ev sahipliği yaptıkları için mutlu ve gururlu olduklarını kaydetti. Başpehlivanlık güreşlerinde Murat ÖZKAN birinci Serhat ELVAN ikinci Hakkı CEYLAN ve Samet ÖZARSLAN üçüncü oldu ödüllerini Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER takdim etti.

Oluşturulma Tarihi : 21.08.2017