TURGUT ÖZAL CADDESİ ÇALIŞMALARINDA SONA YAKLAŞILIYOR.

Belediye Başkanımız  Yılmaz BEKLER, Turgut Özal Caddesindeki çalışmaları yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu.

Başkan,  BEKLER; “Turgut Özal caddesi, halk arasında, okullar caddesi olarak bilinen bir yer. Vatandaşlarımız neden bu kadar  gecikti diye sorular soruyorlar. Neden bu kadar gecikti ? Biz, çalışmalarımızı kalıcı yapmamızdan,  alt yapılarını yenilememizden, ÇEDAŞ’ın, TAMDAŞ’ın, Telekom’un Belediyenin kanalizasyon çalışmalarının ve yağmur suyu çalışmalarının tamamını  yolun altına alarak tamamlamamızdan dolayı, bu yenilemeler çalışmalarımızı aksattı.” dedi.

“Sıcak  asfalt serimi”

 “Bu gün bölünmüş yolumuzun bir tarafının asfaltını serimine  başlamış durumdayız. Yarında yolumuzun diğer tarafının asfalt serimini başlatmış olacağız.”

“Kaldırımlarımız neden genişledi?”

 “Bu çevrede yedi tane okul var. Okulların açılması ve öğlen saatinde biranda  binlerce öğrenci bu caddeye çıkıyor. Kaldırımlar önceden çok dar olduğundan dolayı çocuklarımız kaldırımda yer bulamadığı için yolda yürümek  zorunda kalıyorlardı, bu nedenden  dolayı trafiğin aksamasına ve kazaların yaşanmasına sebebiyet veriyordu. Bu sebepten dolayı yolumuzu yarım metre daraltarak, kaldırımlarımızı yarım metre genişlettik.”

“Ara geçişten, Ana geçişe”

 “Kaymakam çeşmesinden Çivril çayına kadar olan bölgede yedi tane ara geçiş bulunmaktaydı, bu geçişlerden U dönüşü yapılarak trafiğin durmasına  ve aksamasına neden oluyordu. Biz yedi ara geçişi İki ana geçişe düşürerek, köprülü kavşağın bulunduğu bölgeye büyük bir kavşak yaparak araçların sağlıklı U dönüşü yapmasını sağlayarak, Makine fabrikasına doğru dönmesini sağlayacağız, Yenişehir tarafına dönmesini gerçekleştirerek  trafiğin rahatlamasını amaçlamış olduk.”

“Güzel ve Kalıcı bir çalışma”

Belediye Başkanı  BEKLER: “Zaman açısından aksaklıklar olmasına rağmen,  kalıcı ve güzel bir çalışma oldu. Kaldırım çalışmalarının tamamlanmasından sonra  Lale desenli Let aydınlatmalar  yerleştirerek akşamları güzel, hoş görüntüler olacak. Halkımıza; sabırlarından dolayı teşekkür ederek Turhal’ımıza hayırlı olsun.”  diyerek sözlerini tamamladı. 

Oluşturulma Tarihi : 08.11.2017