PROF. DR. MUSTAFA KARATAŞ İLE ŞEHİTLER İÇİN DUADA BULUŞULDU

Belediye Başkanımız Yılmaz Bekler açıklamalarda bulundu.

 

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER; “Bu gece, şehitlere dua ve peygamber efendimizi anma gecesiydi. Turhal Belediyesi olarak  biz, her sene kutlu doğum haftasında, şehitleri anma gecesinde Turhallı vatandaşlarımızı  bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bu yıl iki programı bir arada yapmayı uygun bulduk.  Prof. Dr. Mustafa Karataş Hocamız ile Hacı Bayram Veli Camii Baş İmamı Ahmet Karalı Hocamızı da davet ettik. Bizim konferans salonumuz küçük olduğundan dolayı geniş ve büyük olan Kule düğün salonlarında gerçekleştirdik ve salonumuz tıklım tıklım  doldu. 

“ Şehitler Memleketi Turhal ”

Başkan BEKLER; Mustafa Karataş hocamızı televizyon programlarından dolayı tanıdıkları için  yoğunluk oldu.  Ahmet Karalı hocamızı önceden davet etmemizden dolayı tanıyorlar biliyorlardı. Mustafa Karataş hocamızın da harika bir konuşması oldu çok güzel geçti peygamber efendimizden, şehitlerimizden bahsetti, şühedaya vurgu yaparak duayla da sonlandırdı. Hocalarıma teşekkür ediyorum. Bu kadar muhteşem kalabalıkla bu geceyi onurlandıran Turhallı vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” diyerek  sözlerini noktaladı.

“ Şehadet rüzgarı”

Prof. Dr. Mustafa Karataş;  Turhal’a ilk defa geldim, rabbim nasip etti. Heyecanlı bir halk , modernleşme yolunda hızla ilerleyen, manevi atmosferin yoğun olduğu  bir ilçe gördüm.  Şehitlerimizi anma ve duaydı bu gün. Peygamber efendimizin hayatından kesitlerle, şehadet mertebesini kuran ve sünnetten anlatmaya çalıştık. Bu ülke, bu millet, evlatlarını  kendi vatanı, milleti için inançları doğrultusunda her karışında şehit kanı olan bir ülkede yaşıyoruz. Bu bizim için şereftir. Ölmeyi şeref bilmiş canını, malını Allah yolunda feda etmeyi  en kutsal vazife edinmiş aziz milletle karşı karşıyayız. Turhal da bunun heyecanını yaşadım çok güzel bir katılım, heyecan ve dinleme vardı. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın halkımız her şeyin en iyisine layık. Böyle güzel programa bizleri davet eden   Başta Belediye Başkanımız Yılmaz Bekler Beye ve Turhal halkına teşekkür ediyorum. diyerek sözlerini tamamladı.

Oluşturulma Tarihi : 25.12.2017