BAŞKAN BEKLER’DEN TAŞERON ÇALIŞANLARINA MÜJDE

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER gündemde olan Taşeron çalışanlara kadro verilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Yılmaz  BEKLER; “Biliyorsunuz hükümetimiz çalışanlarına kadro veriyor. Önümüzdeki günlerde  Türkiye Büyük Millet Meclisinde de yasası çıkacak ancak 5 aralık itibariyle ilan ettiler. 5 Aralıktan önce kamu kurumlarında taşeron olarak çalışan işçilere kadro verileceği kesinleşti. Biz Turhal Belediyesi olarak çalışanlarımıza mesaj atmış ve kendilerini tebrik etmiştik. Kadroya geçeceklerinin müjdesini vermiştik.”

“Akıllarda soru kalmayacak”

Başkan BEKLER; “ Bu günde çalışanlarımıza bilgilendirme toplantısı yaptık. Tahmin ediyorum diğer kamu kurumları arasında da bu şekil taşeron işçileri toplayarak böyle bir bilgilendirme yapan olmadı.  Biliyorsunuz 23 Aralıkta (KHK) ile bu süreç yasalaşmış oldu. Biz (KHK) ile taşeron işçilerin nasıl kadroya geçeceklerini, kadroya geçtikten sonra statülerini ve maaşlarını içeren bir çalışma yaptık. Bu günde kendilerine anlattık, soruları varsa sorularını aldık ve  cevaplandırdık. Böylece kafalarında hiçbir tereddüt kalmamış oldu.”

“Tüm taşeron çalışanlarımıza hayırlı olsun”

Başkan BEKLER; Çalışanlarımızdan çok soru geliyordu. Temizlik şirketinde çalışan işçiler, güvenlik şirketinde çalışan işçiler, personel ihalesinde çalışan işçiler, Belediyemizin iktisadi şirketinde çalışan işçiler, kafalarında farklı farklı sorular vardı. Biz de kadro alacağız mı , bizde bu statüye sahip miyiz. Bu gün yaptığımız bilgilendirme ile  asıl iş yardımcı iş ayrımı yapılmadan temizlikte , güvenlikte ya da diğer birimlerde çalışan ayrımı yapılmadan çalışanlarımıza  herkesin kadro alacağının müjdesini vermiş olduk. Tüm taşeron çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun.” diyerek sözlerini noktaladı.

Oluşturulma Tarihi : 27.12.2017