GERİ DÖNÜŞÜME E-ATIK İLE DEVAM

Belediye Başkanımız Yılmaz Bekler açıklamalarda bulundu

 

Bölgenin parlayan yıldızı Turhal Belediyesi, atık elektrikli ve elektronik eşyaların doğaya zarar vermemesi için önemli bir anlaşmaya imza attı. TÜBİSAD ( Atık Elektrik ve Elektronik Eşyaların Yetkilendirilmiş Kuruluşu) ile yapılan anlaşma çerçevesinde, atık elektrikli ve elektronik eşyalar, doğaya zarar vermeden kaynağında toplanacak, taşınacak ve geri dönüştürülecek.

Çalışmalar kapsamında bir adet e-atık kumbarası Turhallıların hizmetine sunulurken, okullar arası E-atık toplama kampanyası da başlatıldı. Öğrenciler, e-atık toplamak için birbirleriyle yarışacak. Yarışmada dereceye giren öğrenciler ve okullar, TÜBİSAD tarafından ödüllendirilecek.

Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, göreve geldiklerinden beri geri dönüşüme önem verdiklerini söyledi. Daha önce ambalaj atıkları, bitkisel yağlar, atık piller ve ömrünü tamamlamış lastiklerle ilgili geri dönüşüm çalışmaları yaptıklarını açıklayan Bekler, vatandaşlardan kullanmadıkları elektrikli ve elektronik aletleri e-atık kumbarasında değerlendirmelerini istedi.

E-atık kumbarası sayesinde ülke ekonomisine katkıda bulunacaklarını vurgulayan Başkan Bekler, “Elektrikli ve elektronik aletlerin doğaya verdiği zararın önüne geçeceğiz. Bize destek veren okullarımızdaki öğrenciler ve velileriyle birlikte bu işi başaracağımıza inanıyorum” dedi. Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, geri dönüşüm kutularına normal çöplerin atılmaması gerektiği konusunda da uyarılarda bulundu.

Oluşturulma Tarihi : 13.01.2018