TAŞERON ÇALIŞANLARIMIZ HALAY ÇEKEREK KADROYA GEÇTİ

Belediye Başkanımız taşerondan kadroya geçen çalışanlarımızla akşam yemeğinde bir araya gelerek, açıklamalarda bulundu

Ak Parti Tokat Milletvekili Celil Göçer ve Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Turhal’da çalışıp kadroya geçecek taşeron işçilerle akşam yemeğinde bir araya geldi. Organizasyona Turhal Belediyesinde, hastanelerde ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında çalışan taşeronlar katıldı.

Taşeronlara seslenen Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, kendilerine son kez “taşeron” diye hitap ettiklerini vurgulayarak, kendi dönemlerinde taşeron işçi sayısını artırdıklarını ve bu taşeronların şu an kadrolu olduklarını söyledi. Başkan Bekler, “Bugüne kadar, ‘Devlet işlerinin yükünü hep taşeronlar çekiyor ve devlet bu işçilere üvey evlat muamelesi yapıyor’ deniliyordu. Ben göreve geldiğimde 80-90 tane kadrolu, taşeron olarak ise 250 işçimiz vardı. Belediye’nin ağırlıklı yükünü bu 250 personel çekiyordu. Biz, yeni hizmet alımlarıyla bu sayıyı 456’ya çıkardık. Bugün itibariyle bu personelimizin tamamı kadro almıştır” ifadelerini kullandı.

Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, bir süre önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Biz göreve gelirsek bütün taşerona kadro verme imkanımız olmaz ama maaşlarını bin 500 TL yaparız” sözlerini de hatırlattı. Başkan Bekler, hükümetin hem tüm taşeronlara kadro verdiğini ve hem de maaşlarının en az bin 600 TL olacağını söyledi.

NE KADAR ÇOCUK, O KADAR PARA

 

Asgari ücretteki artışı da vurgulayan Başkan Yılmaz Bekler, “2014 Mart’ta asgari ücret 890 TL idi. Bu ay maaşınız bin 606 tl olacak. Üstüne üstlük Uzun Adam size 52 yevmiye verdi. Bu da net 2 bin 500 liradır. Bunu 12 aya böldüğünüzde, maaş da eklenince elinize 1650 lira kadar para geçecek. Çocuğu olanlar çocuk yardımı da alacak. Ne kadar çok çocuk yaparsanız o kadar çok çocuk yardımı alacaksınız” dedi.

Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler’in açıklamalarının ardından, taşeron işçiler kadroya geçişi halay çekerek kutladı.

Oluşturulma Tarihi : 15.01.2018