GELİN OLMAK ENGEL DEĞİL

Turhal’da engelli genç kızlar gelin oldu. Turhal Belediyesi, engelli genç kız ve kadınların gelin olma hayallerini gerçeğe dönüştürdü.

Turhal Belediyesi, Turhal Ak Parti Kadın Kolları Başkanlığı ve Turhal Özel Çare Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi ile  ortaklaşa gerçekleştirdiği 18 ile 38 yaş arası17 engelli kız için temsili düğün yapıldı. Müftü Mahallesi  Mahalle Konağında gerçekleştirilen temsili düğüne çok sayıda vatandaş katıldı. Gelinlere kına yakılması ile başlayan organizasyonda takı töreni de düzenlenirken, mutlulukları yüzlerinden okunan 17 engelli kadın pasta keserek gelin olma hayalini gerçekleştirdi.

Düğünde aileleri ile birlikte doyasıya eğlenerek mutluluklarını paylaşan gelinler, kendilerine hayalini kurdukları gelinliği giyme imkanı sağlayan Turhal Belediyesine, Turhal Ak Parti Kadın Kollarına, Turhal Özel Çare Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’ne teşekkür etti.

Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, “17 engelli kızlarımızın  bir günlüğüne de olsa kendilerini normal insanların tatmış olduğu bu duyguyu tatmaları ve gözlerindeki o mutluluğu görmek bizler için yeterli. Bu program bizler için özel bir program Müftü Mahalle Konağımızı böylesine anlamlı programla hizmete açmak belediyemiz adına gurur verici.” diyerek sözlerini noktaladı.

Turhal Ak Parti Kadın Kolları olarak Özel Çare ve Özel Rehabilitasyon Merkezi  ziyaretleri sırasında engelli kızların gelin olma hayalini olduğunu  belirten Turhal Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ayla Çelik Bedirhan, “Belediyemizi ziyaret ederek Başkanımız Yılmaz Bekler’ den destek istedik. Başkanımız desteklerini esirgemedi. Genç kızlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayıp, kınalarını yakıp pasta keserek bu hayallerini gerçekleştirmelerine ortak olduk. Bu duyguları anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor.” diyerek sözlerini tamamladı. Oluşturulma Tarihi : 23.01.2018