MEHMETÇİK İÇİN YÜN İÇLİK ÖRDÜLER

Turhal da Sivaslılar derneğinin üyesi olan hanımefendiler Suriye de Zeytindalı harekatında görev alan Mehmetçikler için kışlık içlik ördüler.

Zeytindalı operasyonunda görev alan askerler için seferber olan dernek üyeleri hanım efendilerin  bir kısmı içlik örerken bir kısmının da askerler için kuran okuduğunu belirten Başkan Bekler, “Ağızların da dua ellerinde milleriyle  askerlerimiz için içlik örmeleri bizleri duygulandırdı. Devletimiz askerlerimizin içliğini, kışlığını, botunu, eldivenini de veriyor. Hanım efendiler karınca kararınca kendilerinden bir şeyler göndermek istemişler” dedi.

Karınca hikayesine de değinen  Başkan Bekler sözlerine şöyle devam etti.” Bu içlikler askerlerimizin eline ulaştığında Anadolu’da kendileri için dua edip  içlik örecek kadar duyarlı olan bir milleti temsil ettiklerinden dolayı daha bir aşkla, heyecanla bu mücadeleyi sürdüreceklerdir.” dedi.

Başkan Bekler; Turhal Sivaslılar derneğine ve  içlik ören hanım efendilere, karınca kararınca örülen içliklerin askerlerimize ulaştırılacağının sözünü verdi.

Turhal Sivaslılar Derneği Başkanı Yusuf Taşkıran; Eskiden kış günlerinde  üşümeyelim diye annelerimiz bizlere yün içlikler örerlerdi, Şu anda Afrin de operasyonda olan askerlerimiz için derneğimizin kadın üyeleri  içlik hazırlama fikriyle bize geldiler. Biz de bu fikrin güzel olacağını ve her türlü desteği vereceğimizi söyledik.” dedi.

Dernek üyeleri hanım efendiler; Askerleri düşünerek gece geç saatlere kadar kuran okuduklarını, Askerlerimizin her türlü kazadan ve beladan korunmaları için dua ettiklerini ve  soğuktan üşümemeleri için içlik ördüklerini söylediler. 

Oluşturulma Tarihi : 24.01.2018