ESNAF GÜNE DUA EDEREK BAŞLADI

25 yıldır Çarşamba pazarı kurulurken belediye hoparlöründen dua yayımlanıyor, Bu hafta Pazar duasını ilçe tarihinde il olarak Belediye Başkanı Yılmaz Bekler okudu

 ZEYTİNDALI HAREKATI’NA DUA EDEREK SİFTAH YAPTILAR

Esnafın  iyi kazanç sağlaması, vatandaşların da iyi alışveriş yapabilmesi dileğiyle belediye tarafından hoparlörden yayımlanan duaya, hem esnaf hem de müşteriler eşlik ediyor.

 “Yarabbi  devletimize güç, milletimize birlik ve dirlik ver. Ey sahipsizlerin sahibi, kimsesizlerin kimsesi olan Allah’ım, Bu gün Suriye de sahipsizlere sahip çıkan kimsesizlere  kimse olan, insanlığın onurunu kurtarmak için mücadele eden mazlumların sesini dünyaya duyurmak için mücadele eden ordumuza, askerlerimize yardım eyle yarabbi. Düşmanlarımıza fırsat verme, Askerlerimizi koru Şehitlerimize rahmet eyle, gazilerimizin acılarını dindir  temennisinin dile getirildiği duayla tezgahını kuran esnaf, hayırlı kazanç umuduyla siftah yapıyor.

Pazar esnafından Musa Çelebi, uygulamanın uzun yıllardır devam ettiğini belirterek, "Geleneksel olarak devam eden bir uygulama, bu hafta duayı başkanımızın sesin dinlemek ve bizler için Zeytindalı harekatında mücadele eden askerlerimize dua ederek güne başlamak bizleri duygulandırdı" dedi.

Pazar esnaflarından Fatma Yıldız, duanın yıllardır okunduğunu belirterek,” Bu gün pazarımız için özel bir gün duanın başkanımız tarafından okunması bizleri çok şaşırttı. Bizlerin burada rahatça tezgahımızı açabilmemiz için Afrin de mücadele veren Mehmetçiklerimize dua ederek güne başlamak bizler için çok anlamlı” dedi.

ESNAF PAZAR DUASIYLA İŞE BAŞLIYOR

Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, ilçede 25 yıldır Çarşamba günleri pazar duasının belediye hoparlöründen yayımlandığını belirtti.

Göreve gelmeden önce yapılan uygulamayı, vatandaşlar benimsediği için sürdürdüklerini vurgulayan Bekler şunları kaydetti:

"Haftanın Çarşamba günleri ilçemizde halk pazarı kurulur. Çarşamba günleri sabah erkenden pazar duası yapılır. Esnafımız, pazar duası ile birlikte işe başlar. Bu gelenek 20 yıldır sürmekte bu hafta Zeytindalı harekatında görev alan Mehmetçiklerimiz için okuduk. ” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 24.01.2018