FETÖNÜN EL KONULAN PANSİYONU ATATÜRK İLKOKULU OLARAK HİZMETE AÇILDI

 

İlçemizde 12 bin öğrenci tatil sonrası okullarına ve öğretmenlerine kavuşurken, Fetullahçı Terör Örgütü tarafından öğrenci yurdu olarak kullanılan binada Atatürk İlkokulu ismini alarak öğrencilerle buluştu

.“Başkan Bekler’ den mesaj”

İki haftalık yarıyıl tatilinin bu gün son bulduğunu, sıcak yataklarınızdan okula gitmenin zor geleceğini,  ancak ülkenin ve kendi geleceğiniz için çok okumaları gerektiğini, belirterek Belediye hoparlörlerinden çocuklara seslenen Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Bu gün itibariyle okullarınıza ve öğretmenlerinize kavuşuyorsunuz Başkan amcanız olarak sizlere başarılar diliyor, gözlerinizden öpüyorum. Bir isteğiniz olursa ziyaretime gelmeyi unutmayın” dedi.

Veliler ve Turhal halkına da seslenen Bekler, Çocuklarımızın eğitim süreçlerinde hepimize büyük görevler düşüyor, yavrularımızın bu uğurdaki çabalarına destek olmalı, ihtiyaçlarını karşılamada yardımcı olmalıyız.” diyerek velilere kolaylıklar diledi.

“Atatürk İlkokulu hizmete açıldı”

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından öğrenci yurdu olarak kullanılan bina Atatürk ilkokulu olarak hizmete açıldı.

 Turhaldea bulunan Fetullhaçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)'nın öğrenci yurdu olarak kullandığı ilçe merkezinde bulunan Müftü Mahallesindeki bina ilkokul olarak düzenlenerek  Atatürk ilkokulu olarak hizmete açıldı. Yeni Atatürk İlkokulu'ndaki çalışmaların kısa sürede tamamlanarak hizmete açıldığını ifade eden Başkan Bekler,  "Müftü mahallemizde daha önce bölücü terör örgütü FETÖ'ye ait olan bir pansiyonu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve eğitim öğretim hizmetlerimize kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz. Burada biliyorsunuz daha önceden bir pansiyon vardı. Tokat Milletvekilimiz Celil Göçer aracılığıyla Milli Eğitim Müdürlüğümüzden bir ödenek  çıkararak burayı pansiyon  halinden ilkokula dönüştürdük. İlçemizde yıkımı yapılacak olan üç okuldan birisi olan Atatürk İlkokulumuzu buraya taşımış olduk. Turhal Belediyesi olarak  okulumuzun çevre düzenlemesi ve çok amaçlı spor sahası ile çocuklarımızı buluşturabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Atatürk İlkokulunun açılışında  görevlerinin  milletin sesine kulak vererek  milletin hizmetinde olmak  olduğunu ifade eden Tokat  Milletvekili  Celil Göçer Türkiye’mizin en büyük sermayesi insan sermayesidir. Bu gün Afrin’de terör devleti adında bizleri terbiye etmek isteyenlere Türkiye devleti, milleti tek bir yumruk olarak tepelerine inmektedir. Sevgili hemşerilerim mesele birlik olmak, çocuklarımızı donanımlı yetiştirmek  ve güçlü olmaktır. Bu gün burada devletin vermesi gereken hizmetlerden bir eğitim yuvasını çocuklarımızla buluşturuyoruz. Sizler bizleri seviyorsunuz bizde sizleri seviyor sizlere en iyi şekilde hizmet edebilmenin gururunu yaşıyoruz. Atatürk İlkokulumuz Mahallemize hayırlı uğurlu olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

Oluşturulma Tarihi : 06.02.2018