TURHAL BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ BEKLER’DEN 10 KASIM MESAJI

Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 80. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 80. Yılında saygı ve şükranla andığını belirten Başkan Yılmaz Bekler, şunları kaydetti: “Milletimiz, Atatürk'ün önderliğinde tarihin gördüğü en şanlı zaferlerden birini kazanarak istiklâlini ve hürriyetini korumuş,  Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş, bayrak ve vatan aşkını tüm dünyaya göstermiş kahraman bir millettir.

Hayatını ülkemizin istiklâline, refah ve mutluluğuna adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olmakla kalmayıp, bütün dünyada kabul gören engin düşünceleriyle, çağdaşlaşmayı hedefleyen toplumlar için de uyanışın öncüsü olmuştur. O’nun düşünce sistemi; insan sevgisi, bilim ve akılla beslenen birleştirici ve bütünleştirici yapısıyla milletimiz ve insanlık için kurtuluşun, bağımsızlığın, gelişmenin, ilerlemenin ve uygarca yaşamanın evrensel bir sembolü hâline gelmiştir.

Atatürk’ün hedefi, Türkiye'yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Güçlü bir Türkiye olma yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, demokratik hak ve özgürlükler alanında büyük mesafeler kat ederek dünyanın en saygın ülkeleri arasında yer almıştır. Demokratik iradesi daha çok güçlenen Türkiye, şimdi her zamankinden daha fazla emniyet ve güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır.

Bu günde aynı ülkü ile ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkesi etrafında sürdürülen mücadelenin başarıya ulaşacağından asla şüphemiz yoktur. Gazi Mustafa Kemal, bu milletin en zor zamanında liderlik ettiği istiklal ve istikbal mücadelemizi başarıya ulaştırmıştı. Biz de bugün, ülkemizde ve bölgemizde yaşanan olaylar karşısında aynı dirayetle hareket ediyoruz.

Bu düşüncelerle büyük devlet adamı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete uğurladığımız bu günde saygıyla ve şükranla anıyorum." diyerek sözlerini noktaladı.

Oluşturulma Tarihi : 09.11.2018