ONLAR İÇİN BİR KAP SU BİR KAP YEMEK

Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler  Turhal Belediyesi hayvan barınağını ziyaret ederek Turhallı vatandaşlara çağrıda bulundu

Turhal hayvan barınağını ziyaret eden Başkan Yılmaz Bekler,” Kış geldi havalar soğudu. Turhalımıza yılın ilk kar taneleri düşmeye başladı. Bu gün hayvan barınağımızı ziyaret ederek sokak hayvanlarımız hakkında bilgi aldık. Hayvan barınağımızdaki canlar hallerinden oldukça memnunlar çünkü sıcak bir yuvaları, başlarında veterinerleri ve önlerinde de yemleri  mevcut Elbette ki sokakta hayvanlarda var ve biz sokakta yaşayan hayvanlar için hayvan besleme ünitelerimize mamalar, yemler bırakıyoruz.” dedi.

Sokak hayvanlarının insanlara Cenabı Allah’ın emaneti olduğunu ifade eden Başkan Bekler, “Rabbimizin bizlere emaneti olan bu canların ağızları var dilleri yok, Benim sizlerden ricam  soğuk kış günlerinde onlar için evlerimizin, dükkanlarınızın önüne bir kap su bir kap yemek ya da yem koyarsanız sokaktaki hayvanlarda aç kalmamış olur “diye konuştu.

Turhal halkının zaman zaman sokak hayvanlarından şikayetçi olarak mesaj atıklarını belirten Bekler, “ Vatandaşlarımız bana belirli zamanlarda sokak hayvanlarından şikayetçi olduklarını, toplanmalarını gerektiğini arayarak iletiliyorlar yada mesaj atıyorlar. Vatandaşlarımızın bu konuya duyarlı olarak şunu bilmelerini istiyorum. Devletimizin çıkarmış olduğu kanun hükmünde kararnamede sokak hayvanlarını bir yere hapsetmek yerine tedavileri, bakımları yapılarak gerçek doğal yaşam alanları yani hayatın içerisine bırakılmalarını belirtiyor. “ dedi.

Turhal Belediyesi olarak bölgede Samsundan sonra ikinci büyük hayvan barınağına sahip olduklarını söyleyen Bekler, “Siz yeryüzündekilere merhamet edin ki semalarda bulunanda sizlere merhamet etsin” hadisi şerifinden yola çıkarak Turhal Belediyesi olarak yaralı, hasta, yavru sokak hayvanlarımızı hayvan barınağımızda tedavi ederek, kısırlaştırarak, her türlü bakımı yapılarak tekrar onların doğal yaşam alanı olan hayatın içerisine bırakıyoruz. Vatandaşlarımızın da bizler gibi duyarlı olmalarını temenni ediyorum” diye konuştu.


Oluşturulma Tarihi : 28.12.2018