BELEDİYE BAŞKANIMIZ İLKER BEKLER’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanımız İlker BEKLER, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanımız İlker BEKLER mesajında şu ifadelere yer verdi;

DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZ;

Bizlere evrensel doğruları öğreten, aidiyetimizi güçlendiren, bilginin erişilmesinde ve kullanılmasında rehberlik eden öğretmenlerimize sadece bugün değil her zaman devlet ve millet olarak müteşekkiriz.

İyi yetişmiş, nitelikli insan gücüne sahip milletlerin temel özelliği eğitime büyük önem vermesidir. Milletlerin varlığını sürdürmesi, kalkınması için eğitimin en önemli unsuru olan öğretmenlerimizin çok büyük fedakârlıkla çalıştıklarını görmek, geleceğe yönelik umutlarımızı hep canlı tutacaktır. Öğretmenlerimiz milli ve manevi değerlerimizin teminatıdır.

Öğretmenlik sadece okulda değil, hayatın her safhasında örnek davranışlar sergileyen erdemli kişilerin mesleğidir. Unutmayalım ki eğitim ordumuzun yüklendiği sorumluluk öylesine önemlidir ki yoğurup şekillendirdiği nesillerin başarı veya başarısızlıklarının yanı sıra ahlaki meziyetler ve zaaflarında da öğretmenlerimizin verdiği eğitimin izleri görülecektir. Bu şuurla mesleğine adanmış öğretmenlerimiz var oldukça eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz noktalara kısa sürede ulaşacağımızdan hiçbir şüphe duymuyorum.

Sizler, medeniyetimizin yeniden inşasından, taze dimağların karanlıkta kalmış yönlerinin aydınlatılmasından birinci derecede sorumlusunuz. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler yeni nesiller sizlerin eseri olacaktır.” sözünde de ifade ettiği gibi sizler, sadece bugünün değil, geleceğin de mimarlarısınız.

Bu duygu ve düşünceler içinde tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Sizlere başarılı, sağlıklı ve bereketli bir ömür diliyorum.’


Oluşturulma Tarihi : 24.11.2019