TURHAL BÜYÜK OTEL OLİMPİK YÜZME HAVUZU HİZMETE AÇILDI

Mülkiyeti Turhal Belediyesine ait olan ve yıllardır kapalı kalan Turhal Büyük Otel Olimpik yüzme havuzu yeni dönemle birlikte halkın hizmetine açıldı. Açılışa Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz BEKLER, Başkan Yardımcıları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşma yapan Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz BEKLER; Bir hizmetimizi daha Turhallı vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Büyük Otellimizin  açık havuzunun restorasyonunu tamamladık. Bugün itibariyle de Turhallı vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Biliyorsunuz büyük otelimizin bahçesindeki havuzu ve piknik alanları aşağı yukarı 15 yıl önce yapılmış bir çalışmaydı. Biz ilk geldiğimiz zaman otelin bahçesindeki piknik alanlarını elden geçirdik ve halkımızın hizmetine sunduk. Bugün saat 11:00 suları olmasına rağmen  piknik alanlarımız tıklım tıklım dolu.  

Bu da Turhallı vatandaşlarımızın bu bölgeye ilgi gösterdiğini, otelimizin bahçesini kullandığını gösteriyor. Bugün de havuzu hizmete açıyoruz. Geldiğimizde perişan durumdaydı. Elden geçirdik soyunma odalarının bakımını da yaptık. Havuzun kenarlarındaki mermerler patlamış ve bombe yapmıştı yeniden değiştirmek zorunda kaldık. Havuzun boya ve badanasını pompaların tamiratını yaptırdık. Bugünde Turhallı vatandaşlarımızın  hizmetine sunacağız. Şuanda büyük otel bahçesi ve havuz bölgesinde hizmete sunmadığımız sadece otel kısmı kaldı. Otel kısmı ile ilgilide çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde alternatiflerden  bir tanesini değerlendirerek otelimizi de Turhallı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Gençlerimiz yazları havuza  ya Zile’ye gidiyorlardı yâda Tokat’a gidiyorlardı. Artık vatandaşlarımız Zile’ye ya da Tokat’a gitmek zorunda kalmayacaklar. Olimpik yüzme havuzumuz Turhallılarımıza hayırlı uğurlu olsun,  Allah utandırmasın, mahcup etmesin.”dedi.

Oluşturulma Tarihi : 12.05.2016