TURHAL’DA 10 YENİ PARK YAPILDI 4 PARK YENİLENDİ

Turhal Belediyesi mahallelere yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. Turhal Belediye Başkanlığı tarafından üç yılda ilçeye 10 yeni park yapılırken, 4 eski park ise tamamen yenilendi.

Yapılan incelemeler neticesinde mahallelerde park yapımına müsait alanlar tespit edilerek çalışmalar başlatıldı ve 10 yeni park halkın hizmetine sunuldu.

Yeni parkların tamamlanması ile hem çocuklar hem de yetişkinler için kaliteli modern zaman geçirmenin adresi bu parklar oldu.

İlçe genelinde ihtiyaç önceliğine göre tespit edilen bölgelerde yürütülen park yapım çalışmalarında öncelik çocukların sağlıklı bir şekilde oyun oynayabilecekleri alanlar ve yetişkinlerin kullanabileceği fitness ve spor alanlarına verildi.

Turhal’ da; Onbeşliler Parkı, Kayacık Parkı, Sanayi Parkı, Toki Şehit Üsteğmen Çetin Aylar İlkokulu Parkı, Yavuz Selim Parkı, Mukavim Parkı, PTT Parkı, Hüsamettin Alpat Parkı, Mimar Sinan Mahalle Parkı ve Yeşilkent Parkı yapımı tamamlanarak hizmete girdi.

Eski dört park ise kauçuk kaplama ve yeni oyun grupları ile yenilenerek hizmete sunuldu.

ENGELLERİ AŞMAK İÇİN ENGELSİZ YAŞAM PARKI

Dezavantajlı gruplarının başında gelen engellileri her zaman pozitif ayrımcılık uygulayan Turhal Belediye Başkanı Yılmaz BEKLER, engellilerin de engellerini ortadan kaldırmak için Engelsiz Yaşam Parkı’nı belirtti.

Turhal merkezinde engelli vatandaşlara yönelik yapılan Engelsiz Yaşam Parkı’nda özel tasarımlı oyun gruplarının yanı sıra kamelyalar ve yürüyüş yolları bulunuyor.

Turhal’da yaşayan tüm engelli vatandaşlar için üstlerine düşen her görevi yapmaya özen gösterdiklerini belirten Turhal Belediye Başkanı Yılmaz BEKLER; ‘’ Yaşamda her insan engelli adayıdır. Yaşama haklarına herkesin sahip çıkması gerekir. Bunun için Engelsiz Yaşam Parkı’nda engelleri aşmak için canlarımıza, sağlıklı bir doku oluşturduk.’’ dedi.

Oluşturulma Tarihi : 03.08.2017