TURHAL’DA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

15 Temmuz hain darbe girişiminin 4'üncü yıl dönümü münasebetiyle ülkemiz genelinde olduğu gibi, ilçemizde de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatm-i Şeriflerin Duası Yapıldı

15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan 251 şehidimiz ve tüm şehitlerimiz için okunan hatm-i şeriflerin duası ilçemiz Merkez Camiinde yapıldı.

Şehit Ferhat Koç Mezarı Başında Anıldı

15 Temmuz destanı için düzenlenen etkinlikler çerçevesinde hain darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlenen saldırıda şehit edilen Polis Memuru Ferhat KOÇ'un mezarı ziyaret edilerek Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Şehit Kabirleri Ziyaret Edildi

Etkinlikler kapsamında ilçe merkezindeki mezarlıklarda şehit kabirleri tek tek ziyaret edildi. Ziyaretlerde Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi ve şehit kabirlerine Belediye Başkanımız İlker BEKLER ve beraberindekiler tarafından karanfil bırakıldı.

Şehit Aileleri Ziyaret Edildi

Turhal Kaymakamı Ali GÖKAY, Belediye Başkanımız İlker BEKLER, Şenyurt Belediye Başkanı Ünal ARSLAN ve bazı kurum müdürleri ile birlikte şehit Enes PELİT ve Hasan KARADAVUT’un ailelerini ziyaret etti. Ziyaretlerde İlçe Müftülüğü personeli tarafından Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi. 

Esnafa Türk Bayrağı Hediye Edildi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına ilçe esnafına Türk Bayrağı hediye edildi.

Turhal Demokrasi Nöbetindeydi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinleri 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda düzenlenen Demokrasi Nöbeti ile devam etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlerine Turhal Kaymakamı Ali GÖKAY, Belediye Başkanımız İlker BEKLER, protokol üyeleri, şehit aileleri ve kalabalık vatandaş topluluğunun katıldığı nöbet sela okunması ile başladı. Kur’an-ı Kerim okunarak 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için dualar edildi.


Oluşturulma Tarihi : 17.07.2020